Fütürist bir distopya hikayesi olan bu filmde toplum her biri farklı bir erdemi temsil eden beş bölgeye bölünmüştür. On altı yaşına gelenlere kendi bölgelerinde kalıp kalmayacakları sorulmaktadır. Çünkü hayatları boyunca verdikleri karar sonucu seçtikleri bölgede yaşamak zorundadırlar.

Uyumsuz (2014)

Uyumsuz (2014)

Uzak bir gelecekte geçen distopik hikayede insanlık, her biri farklı bir erdemi temsil eden beş değişik parçaya bölünmüş bir düzende yaşamaktadır. İnsanlar 16 yaşına geldiklerinde kendi insani özelliklerine göre bu beş bölümden birine dahil olup yaşam boyu bu bölümde yaşamlarını sürdürmektedirler. Tris Prior için de bu kuralı uygulama zamanı vardığında kendiyle ilgili büyük bir sırrı keşfeder: Tris, 'uyumsuz'dur ve herhangi bir gruba ait olması mümkün değildir.

Asıl sorun ise uyumsuzların bir lider tarafınca yok edildiği ve bu yüzden yaşamını kurtarabilmek için kaçması gerektiği gerçeğiyle yüzleştiği an ortaya çıkar. Tris bu belalı yolculukta hem hayatta kalabilmek bununla beraber kendisi gibi uyumsuzların bu düzende niçin bu denli tehlikeli bulunduklarını öğrenebilmek için Four adlı esrarengiz bir yabancıya güvenmek ve onunla ortaklaşa iş yapmak zorunda kalır.

Fragman İçin Tıklayınız...

Kuralsız (2015)

Kuralsız (2015)

Futüristik bir distopyada geçen öyküde, beş değişik fraksiyona bölünen bir topluluğun bütün yaşantısının bu hiyerarşik yapı üzerine inşa edildiğini ve belli bir yaşa gelen gençlerin kendileri için biçilen sınıflardan birine dahil edilerek eğitilmelerini izlemiştik. Bu hiyerarşik yapılanma içinde kendine has bir kategoriye haiz olan Tris ise, öykünün finalinde hem çevresindeki insanları hem de işleyen bu düzeni değiştirecek güce haiz olduğunu keşfetmişti.

Veronica Roth'un öyküsünden beyazperdeye aktarılan serinin devam filminde ise; Tris'in kişisel tercihinin tercihinin sonucunda bir devrim hareketi başlatırken, yayılan bu isyanın hiyerarşik yapıyı azar azar çözerek, mevcud düzenin değişmesine şahit olacağız! Mücadeleye kaldığı yerden devam edecek olan Tris'in yolculuğunun bu ikinci ayağını perdeye taşıyacak isim ise, yönetmen Robert Schwentke olacak.

Fragman İçin Tıklayınız...

Yandaş Bölüm 1 (2016)

Yandaş Bölüm 1 (2016)

Gişe rekorları kıran Uyumsuz serisinin üçüncü filmi Yandaş, Tris ve Dört’ü, evvelkinden oldukca daha tehlikeli yeni bir dünyaya götürecek. Uyumsuz’da sistemi alt üst eden detayları ortaya çıkardıktan sonra, Tris ve Dört’ün, Şikago’yu çevreleyen duvarların dışına kaçması gerekmekte, hayatlarında ilk kere bildikleri tek şehri ve sevdiklerini bırakmak zorundadırlar. 

Tris ve Dört’ün, Şikago duvarlarının gerisinde devam etmekte olan ve bütün insanlığı tehdit eden harpte kimden yana olacaklarına hızlı bir şekilde karar vermesi gerekecek ve Tris hayatta kalabilmek için cesaret, sadakat, fedakarlık ve aşk arasında katiyen bir seçim yapmaya zorunlu bırakılacak.

Yönetmenliğini Robert Schwentke'nin üstlendiği filmin başrollerinde Shailene Woodley, Theo James, Zoë Kravitz, Naomi Watts, Miles Teller, Ansel Elgort yer alıyor.

Fragman İçin Tıklayınız...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları