Eski boksör Apollo Creed'in evlilik dışı biri ilişkiden doğan çocuğu olan Donnie (Michael B. Jordan) annesinin ölümünün ardından Creed'in dul eşi tarafından himaye altına alınır ve zengin bir ailede rahat bir şekilde büyür. Ancak o bu hayatı reddederek boksör olma hayallerine kapılır ve kendisini yetiştirmesi için Rocky Balboa'nın peşine düşer.

Creed: Efsanenin Doğuşu (2016)

Creed: Efsanenin Doğuşu (2016)

Kimsesiz Adonis bir yetimhanede günlerini geçiren, aslen iyi bir çocuk olmasına rağmen kavgacılığı ile tanınan bir yetimdir. Bir gün babasını tanıdığını söyleyen bir kadın onu ziyarete gelir ve kendisini yetimhaneden çıkartmak istediğini söyler. Babasının resmi nikahlı fakat artık dul eşi olan bu kadın Mary Anne Creed'dir; Adonis'in babası ise efsanevi boksör Apollo Creed'den başkası değildir! Üvey annesinin himayesinde gayet iyi bir yaşama kavuşan Adonis, önündeki tüm iyi ömür fırsatlarına karşın tek bir istek ile yanıp tutuşmaktadır; babası şeklinde boksör olmak! Kendisine karşı gelenlere inat babasının en yakın arkadaşı ve rakibi olan Rocky Balboa'nın kapısını çalar.

Filmin başrollerinde Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Phylicia Rashad, Tony Bellew yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Ryan Coogler otururken, senaryo ise Aaron Covington'a ait.

Fragman İçin Tıklayınız...

Creed II: Efsane Yükseliyor (2019)

Creed II: Efsane Yükseliyor (2019)

2015 yılında yapılmış Creed: Efsanenin Doğuşu'nun devam halkası olan filmde hayat, genç boksör Adonis Creed için adeta balans sağlama mücadelesi haline gelmiştir. Bir sonraki büyük dövüşü için aldığı tahsil ve şahsi yükümlülüklerinin arasında denge sağlamaya çalışan Adonis, oldukça yakında ailesinin geçmişiyle bağı olan bir rakiple yüz yüze gelecektir. Rocky ve Adonis ortak miraslarıyla yüzleşecek, savaşmaya değecek olan şeyleri sorgulayacak ve hiç bir şeyin ailenden daha mühim olmadığını keşfedeceklerdir.

Rocky Balboa'ya bir kez daha Sylvester Stallone'un yaşam verdiği devam halkasında, genç boksör Adonis Creed'i ise Michael B. Jordan canlandırıyor. Rocky evreninin ikonik fena adamı Rus boksör Ivan Drago'nun da serinin fanatiklerinin karşısına çıktığı yapımda, Dolph Lundgren'in canlandırdığı Drago'nun oğlu Vitor'u ise Romen boksör Florian “Big Nasty” Munteanu canlandırıyor. Filmin kadrosunda, Adonis'in aşık olduğu Bianca rolünü üstlenen ise, "Thor: Ragnarok" ile yıldızı parlayan Tessa Thompson da yer alıyor.

Fragman İçin Tıklayınız...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları