Sony, PlayStation 5‘in tasarımını ilk kez sergilediğinde, konsol DualSense kontrol cihazıyla uyumlu siyah beyaz bir renk düzeniyle karşımıza çıktı. O zamandan beri hayranlar, PS5 için alternatif renk seçenekleri ve özel versiyonlar tasarlayarak heyecan verici konsept çalışmalarına imza atıyorlar. İşte Detaylar...

Çoğu tasarımcı, konseptlerinin sahte olduğunu kabul ederken, bir ResetEra kullanıcısı, mavi aydınlatmalı siyah beyaz tasarım yerine kırmızı aydınlatmalı tamamen siyah bir PS5’i gösteren farklı bir tanıtım görseli paylaştı. Görüntüye göre konsol tamamen siyah bir gövdeye, siyah DualSense kontrol cihazına ve kırmızı aydınlatmalara sahip. Her ne kadar alışılmışın dışında, şık bir tasarım olsa da görüntü ne yazık ki sahte.

Kırmızı aydınlatmalı siyah PS5 konsolu konseptten alıntı

Kırmızı aydınlatmalı siyah PS5 konsolu konseptten alıntı

Öncelikle bu tarz satış tanıtımları genellikle şirketlerdeki farklı departmanlar veya üçüncü parti perakendeciler aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Ancak bu tanıtım basit bir photoshop müdahelesiyle oluşturulduğunu ortaya koyan hatalar içeriyor. Ayrıca tasarımın geçtiğimiz haftalarda Reddit‘te ortaya çıkan bir konseptten aldığı görülüyor.

Görsele dikkatlice bakıldığında, konsol üzerindeki kırmızı aydınlatmasının hemen yanında PS5‘in mavi aydınlatmasının yer aldığını görebilirsiniz. Mavi aydınlatma tıpkı Sony’nin tanıtımındaki gibi yansımalara sahipken, kırmızı ışık son derece keskin ve bir noktadan sonra aniden sona eriyor. Konsolun üzerindeki PlayStation logosu da PS4 gibi gölgeli bir tasarım yerine gayet beyaz bir şekilde yerleştirilmiş. Ayrıca DualSense kontrol cihazı ve PS5’in rengi de birbirini tutmuyor. Eğer iki cihaz uyumlu olacaksa böyle bir farklılık görmemiz mümkün değil. Kontrol cihazının yan taraflarında, orijinal konseptten kalma beyaz kısımlar da var.

Reddit’te paylaşılan orijinal PS5 konsepti:

Reddit’te paylaşılan orijinal PS5 konsepti:

Sony, PS5 konsolunda cesur bir değişikliğe gitti ve konsol şimdiye kadar sadece siyah, beyaz ve mavi renk düzeniyle karşımıza çıktı. Bir noktada alternatif renkleri ve özel versiyonları yakın vadede görmek pek de mümkün görünmüyor. Sony muhtemelen bir süre daha konsolun tasarım çizgisine sadık kalarak tek bir renk seçeneğiyle ilerleyecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları