Sosyal medyada büyük bir takipçi sayısı olan ünlü fenomen Duygu Özaslan, Bulimia Nervoza hastalığı ile mücadele ettiğini açıkladı. YouTube üzerinden yayınladığı makyaj videolarıyla geniş bir takipçi kitlesine ulaşan Özaslan'ın hastalığı Bulimia Nervoza ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik...

Uzun bir süredir Bulimia Nervoza hastalığından muzdarip olan Duygu Özaslan, rahatsızlığına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu...

DUYGU ÖZASLAN KİMDİR?

Youtube ve Instagram fenomeni Duygu Özaslan, 17 Nisan 1991 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi'nde İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı ancak Youtube'da popülerlik kazandıktan sonra son sınıfta üniversiteyi bırakma kararı aldı. İlk kanalını ''itsmeduygu'' olarak açtı ancak profesyonelleştikten sonra kanalına kendi ismini verdi. Duygu Özaslan uzun yıllar Barış Taylan Demirige ile birlikteydi. İlişkilerini noktalayan çift zaman zaman köpekleri için bir araya geliyordu. 

ÖZASLAN RAHATSIZLIĞINI BÖYLE AÇIKLADI:

Duygu Özaslan, bulimia nervoza hastalığıyla mücadele ettiğini şu sözlerle duyurdu:“Magazin muhabiri arkadaşımız o kadar özel bir yerde beni bulduğu için ona teşekkür ederim. Beni o kadar kötü çıkardığı için ayrıca teşekkür ederim. Evet, kilo aldım. ‘Bulimia nervoza’ hastalığıyla mücadele ediyorum. İyileşme sürecinde olduğum için kilo aldım. Mental olarak iyiyim, fiziksel olarak iyi olmasam da benim için sorun yok. Gerçekten umurunda değil. Beni çekebilirsiniz.”

BULIMIA NERVOZA HASTALIĞI NEDİR?

Yeme bozuklukları en genel olarak bozulmuş beslenme ve yeme davranışları olarak tanımlanır.

Bu, yemeğin tüketiminin veya sindiriminin bozulması yüzünden ciddi fiziksel veya psikososyal zararların ortaya çıkması anlamına gelmektedir.

Bir yeme bozukluğu olan Bulimia Nervoza’nın üç temel göstergesi vardır:

1. Tıkınırcasına yeme pizodları

2. Kilo alımını önlemek adına yapılan uygunsuz telafi edici davranışlar

3. Beden şekline ve kiloyaaşırı önem verme, kendini bunlar üzerinden değerlendirme

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Disqus Yorumları